НУШ

Мандрівка до Нової української школи

Нова українська школа - це ключова реформа Міністерства освіти і науки. Головна мета - створити школу, в якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, як це відбувається зараз, а й уміння застосовувати їх у повсякденному житті.

НУШ - це школа, до якої приємно ходити учням. Тут прислухаються до їхньої думки, навчають критично мислити,не боятися висловлювати власну думку та бути відповідальними громадянами.

Освітнє середовище в Новій українській школі

З вересня 2018 року в усіх школах України першокласники навчаються за моделлю Нової української школи. Одним із ключових компонентів НУШ є сучасне освітнє середовище, яке передбачає перегляд зміни фізичного, просторово-предметного оточення, програм та засобів навчання. Кожен учитель початкових класів працює не просто в світлому затишному класі, а й має технічно обладнане комп’ютеризоване місце.

У нашому закладі  вже створено такі кабінети, у яких умови для навчання дітей спрямовані на розвиток дитини та її мотивації до навчання. Тут є мобільні робочі місця, які легко трансформуються для групової, командної та проектної роботи. Відокремлена зона відкриттів для тих речей, що розпалюють уяву дитини. Вона містить мистецькі матеріали,  настільні ігри, веселі книги та журнали. Деякі учні воліють працювати на самоті, щоб виконувати завдання, читати, писати, рахувати або рефлексувати. Запасний стіл і стільці можна використовувати для   зони тиші. Також кабінети обладнані сучасними технічними засобами: комп’ютерами для вчителя, проектором,  які допомагають підвищити якість навчання й швидше адаптуватись до навколишнього середовища.

Коридор  у  стилі   НУШ  своїми  руками

Новий освітній простір – чудовий шанс дати волю власній фантазії та створити   клас  і  школу  своєї мрії,  в якому буде зручно  і дітям,  і  вчителям.

Сумним сірим коридорам та стінам у  сучасних  школах вже не місце. Освітній простір має надихати і бути яскравим.

Майстерні  руки  і хороша фантазія   наших  педагогів  забезпечили  втілення   дивовижних   ідей-сюжетів  на  стінах  коридору.  Для  оформлення  використали  оригінальне  оформлення    підлоги -  різні  розмітки  у  вигляді  класиків  та  лабіринтів   роблять  шкільні  перерви  змістовними  та  цікавими.  Пройшовшись  сходами,  можна  ознайомитися та повторити   таблицю множення та абетку, назви геометричних фігур тощо.

Звичайно,  малюнки   в коридорі школи не навчать математиці, фізиці чи історії. Але ж школа — це не тільки скупе навчання предметам. Під час перерви   діти   теж вчаться, але вчаться більш звичайним і повсякденним речам: спілкуванню, цікавим новинкам, пізнаванню навколишнього середовища. Скориставшись  можливістю — можна   направити розвиток дітей у правильне русло.

Одним із основних впроваджень освітньої реформи є програма Нової української школи.

Особливістю НУШ є організація такого освітнього середовища, що сприяє вільному розвитку творчої особистості дитини. З Цією метою змінилися просторово-предметне оточення, програми та засоби навчання, зросла частка проектної, командної, групової діяльності у педагогічному процесі.

У школярів не згасає мотивація до навчання, кожен потребує  уваги на особистісному рівні.

Учням подобаються ранкові зустрічі, які спрямовані на розвиток, співпрацю, вчать працювати в команді, мають гарний емоційний вплив на дітей. Вихованці  виконують багато цікавих групових завдань, практикують обговорення в колах, зближуються і не бояться один одного, вчаться толерантно спілкуватися та мислити критично.

У свою чергу, зміни відчули в освітньому процесі не лише учні, а й батьки та вчителі. Педагоги досить відповідально віднеслися до змін і стандартів методики НУШ, активно впроваджують із дітьми.

Нова українська школа має на меті формувати сучасну людину, успішність якої в наш час передбачає наявність громадянської, соціальної компетентностей, уміння спілкуватися з людьми, збереження власного здоров’я, вміння володіти своїм емоційним станом, навчатися впродовж життя, критичне мислення, підприємливість та інноваційність. І всі ці компетентності знайшли своє відображення  в Концепції НУШ.

Дітей за програмою Нової української школи вчителі навчали читанню з розумінням, висловлювати власну думку усно і письмово, критично та системно мислити, конструктивно керувати емоціями, оцінювати ризики, співпрацювати з іншими людьми.

Школа стає наближеною до реального життя. Учні зможуть практично застосовувати набуті знання в повсякденному житті.