Харчування

Знайомтеся – тарілка здорового харчування школяра

Харчування дітей – одна з найбільш обговорюваних і актуальних тем для батьків. Як прищепити звички правильного харчування дітей шкільного віку, що включити в дитяче меню?

Намагайтесь, щоб Ваші діти споживали корисні продукти з усіх груп щодня: овочі та бобові, фрукти та ягоди, цільні злаки, рибу, м’ясо, яйця, корисні жири, молочні та кисломолочні продукти.

Овочі та бобові.

Найкраще додавати їх до кожного прийому їжі — цілий овоч чи кілька ложок салату до страви. Бажано, щоб вони становили приблизно від чверті до третини від вашого раціону. Це не стосується картоплі, адже вона крохмалиста, містить мало клітковини і багато калорій. Їжте капусту, огірки, листя салату та іншу зелень, цибулю, гарбуз, моркву, перець, помідор, редьку та інші овочі. Прагніть вживати одну порцію бобових на добу — квасолю, горох, червону сочевицю чи нут.

Фрукти та ягоди.

Щодня дітям необхідно вживати не менше 300 г на день. Стигле яблуко — чудовий варіант перекусу і майже половина мінімальної норми. Також корисні груші, апельсини, банани, виноград, абрикоси, сливи, вишні, персики, полуниця, суниця, малина, смородина, порічка, ожина, чорниця та інші фрукти і ягоди.

Цільні злаки та горіхи.

Надавайте перевагу цільнозерновим продуктам. Це вівсяна, гречана та пшенична каші, нешліфований рис, а також макарони з твердих сортів пшениці, цільнозерновий хліб та хлібці. Випічки з білого борошна краще дітям вживати менше, особливо якщо в ній багато солі та цукру. А ось щодня дві столові ложки різноманітних несолоних і несолодких горіхів – дуже корисно! Найбільша харчова цінність у волоських горіхах.

Молочні та кисломолочні продукти.

Намагайтесь включати в меню дітей молочні продукти 2-3 рази на день. Наприклад, молоко, йогурт, кефір, твердий та кисломолочний сир, сметану. Кальцій, який міститься в них, засвоюється організмом найкраще. Бажано обирати продукти без цукру та з низькою та помірною жирністю. Споживання вершкового масла слід обмежити.

Риба, яйця, м’ясо.

Здорове харчування передбачає переважне споживання м’яса птиці, телятини та кролятини. Пам’ятайте, біле м’ясо корисніше, ніж червоне. Також 2-3 рази на тиждень бажано їсти рибні страви, хоч одну з них — з морської риби. Хороший вибір — це судак, короп, минтай, хек, лосось, несолоний оселедець та інші. Щодня варто готувати дітям страви з яєць.

Корисні олії та жири.

Корисні жири містяться у соняшниковій, оливковій, рапсовій, лляній та кукурудзяній оліях. Надзвичайно корисним є риб’ячий жир, тому слід прагнути, щоб діти регулярно споживали жирну морську рибу.

Шановні батьки, ви несете відповідальність за харчування дитини, і від вас залежать її звички здорового способу життя як зараз і в майбутньому!

07.09.2020 року в Берегівській ЗОШ І-ІІІ ст. №3 імені Зріні Ілони  розпочато безкоштовне гаряче харчування учнів 1-4 класів та дітей пільгових категорій, дітей, які харчуються за батьківські кошти,згідно графіку харчування здобувачів освіти та Постанови Головного державного санітарного лікаря України від 22.08.2020 р.№50 « Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби(COVID-19).

Харчування - 29.09.2020

1. Рис

2. Нагетси курячи (2 шт.)

3. Салат

2. Соус болоньєзе

Харчування - 18.09.2020

1. Макарони (паста) відварена з маслом та твердим сиром

2. Булочка з джемом (1 шт.)

Харчування - 16.09.2020

1. П'юре картопляне

2. Риба смажена

4. Чай

Харчування - 16.09.2020

1. Рис овочевий з соусом

2. Нагетси курячи (2 шт.)

4. Булочки

Харчування - 15.09.202